Tüm Kulüplerimizin Dikkatine!Kulüplerimizin mağduriyet yaşamaması adına, aşağıda ayrıntılı yazılı kurala riayet etmesi hususunu hatırlatırız! Kurala aykırı hareket eden kulüpler hakkında disiplin kuralları uygulanacaktır. 
 

BÖLÜM II
AMATÖR LİGLERDE MÜSABAKA VE DİSİPLİN
UYGULAMALARI İLE İLGİLİ ESASLAR

 
3) YEREL AMATÖR FUTBOL TAKIMLARINDA FORMA REKLAMI, FORMAYA AY-YILDIZ KONULMASI, FORMA NUMARALARI VE FORMAYA İSİM YAZDIRILMASI
 
Yerel amatör futbol takımlarının müsabakalarında, futbolcuların giydikleri sportif giysilerden sadece formaların ön yüzlerinde reklam bulundurulabilir. Formaların sağ ve sol kol ile arka yüzleri ile şortlarda reklam bulundurulmaz. Formaların ön yüzünde bulundurulacak reklamın boyutu en fazla 200 cm2 olabilir. Formalarda bulundurulacak reklamın hukuka, fair-play ruhuna, ahlaka ve adaba aykırı olmaması esastır. Özellikle alkollü içkilere, tütün mamullerine, mevzuat tarafından izin verilenler hariç olmak üzere kumar oyunlarına yönelik ve politik, ırkçı veya dini içerikli reklam bulundurulması yasaktır. Amatör takımlar formalarının üzerine ay-yıldız koyamazlar. Amatör takımlar 1’den 99’a kadar forma numarası kullanabilirler. Bölgesel Amatör Lige katılan amatör kulüplerin formalarının arkasına futbolcu isimleri yazdırılabilir. Yerel liglere katılan amatör kulüplerin formalarının arkasına futbolcu ismi yazdırılmaz.