U15 LİGİ
SAYI: 2019-2020
31/12/2019
KONU: U15 Lig Statüsü ANTALYA 2019/2020 FUTBOL SEZONU U15 LİG STATÜSÜ
- Kurulumuz 24/12/2019 Tarihinde Futbol İl Temsilcisi İsmail ŞENER Başkanlığında toplanarak lige katılacak kulüplerin katılımıyla U15 Lig guruplarını ve fikstür sıra numaralarını kura çekerek tespit etmiş ve yeni statü aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.
- 2019/2020 Futbol sezonunda U15 Ligi müsabakalarının aşağıda isimleri yazılı 54 takımın katılımlarıyla 1.Grup, 2.Grup, 3.Grup, 4.Grup ve 5.Grupta 8’li, 6.Grup ve 7.Grupta 7’li olarak 7 grupta oynanmasına,
- Müsabakalarda 2019/2020 yılı futbol oyun kuralları talimatının uygulanmasına,
- Müsabakaların bölgesel olarak deplasmanlı oynatılmasına,
- Müsabakaların Futbol İl Temsilciliği’nin uygun gördüğü sahalarda oynatılmasına,
- Müsabakaların çift devreli lig usulüne göre oynatılmasına,
- Müsabakaların 04-05 Ocak tarihinde başlatılmasına,
- 2019/2020 Sezonunda U15 Kategorisinde 2005, 2006 ve 2007 Doğumlular oynayabilir. 2008 ve daha küçük doğumlular oynayamaz.
- Mazeretsiz olarak müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları ve karşı takımın zararlarını karşılamak üzere TFF tarafından takdir edilecek tazminatı ödemek zorundadır. Bir sezon boyunca ikinci defa müsabakaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber, bu takım ligden çıkarılarak bir alt lige düşürülür ve bu müsabaka tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımlar müsabakaları oynamaksızın hükmen galip gelmiş sayılırlar.
- Gruplarında ilk iki sırayı (2) sırayı alan takımların (toplamda 14 takım) Play-off ‘a yükselmesine, Grup müsabakaları sonunda Play Off sıralamasının aşağıdaki şekilde oluşmasına,
A GRUBU | B GRUBU | ||
1 | 1.GRUP 1.Sİ | 2.GRUP 1.Sİ | |
2 | 3.GRUP 1.Sİ | 4.GRUP 1.Sİ | |
3 | 5.GRUP 1.Sİ | 6.GRUP 1.Sİ | |
4 | 7.GRUP 1.Sİ | 1.GRUP 2.Sİ | |
5 | 2.GRUP 2.Sİ | 3.GRUP 2.Sİ | |
6 | 4.GRUP 2.Sİ | 5.GRUP 2.Sİ | |
7 | 6.GRUP 2.Sİ | 7.GRUP 2.Sİ | |
- Play-Off müsabakalarının tek devreli lig usulüne göre oynatılmasına,
- Play-Off müsabakaları sonunda gruplarını 1. Sırada bitiren takımların Türkiye Şampiyonasına katılmasına,
- Futbol İl Temsilciliği’nin Uygun görmesi halinde lig ve play-off müsabakalarının hafta içi gündüz veya akşam saatlerinde oynatılmasına.
- Play Off Müsabakaları başladıktan sonra Play Off’dan çekilen ya da ihraç edilen takımların, 2020-2021 Futbol Sezonunda U15 Liginde Play Off oynama hakkı kazanmış olsalar bile Play Off’a alınmamalarına,
2019-2020 SEZONU U15 LİGİ | ||||
1.GRUP | 2.GRUP | |||
Kulüp Kodu | Kulüp Adı | Kulüp Kodu | Kulüp Adı | |
017899 | KEPEZGÜCÜ 1923 SPOR | 1 | 010106 | ŞARAMPOLSPOR |
015613 | KORKUTELİ TAN SPOR | 2 | 010546 | SERİK BELEDİYESPOR |
015338 | LARA FUTBOL EĞT.MER.SPOR | 3 | 017619 | ANTALYA KÖRFEZ SPOR |
017419 | SERİK DİKMEN SPOR | 4 | 017702 | MANAVGAT HİSAR GENÇLİK VE SPOR |
016864 | 1966 SERİK CUMALI SPOR | 5 | 016593 | ANTALYA GENÇLERBİRLİĞİ GENÇLİK VE SPOR |
017664 | ANTALYA MERKEZ SPOR | 6 | 010119 | ANTALYA DSİSPOR |
015606 | ANTALYA POLİSSPORGÜCÜ | 7 | 015452 | ŞİMŞEK GENÇLİK VE SPOR |
012406 | VARSAK SPOR | 8 | 017474 | ANTALYA 07 SPOR |
3.GRUP | 4.GRUP | |||
Kulüp Kodu | Kulüp Adı | Kulüp Kodu | Kulüp Adı | |
017783 | KALEKAPISI SPOR | 1 | 016861 | ZEYTİNKÖY SPOR |
010103 | KEMERSPOR 2003 | 2 | 017543 | 1966 AKREP SPOR |
015823 | JANTALYA SPOR | 3 | 016448 | SARILAR BELEDİYE SPOR |
013708 | KEPEZ BELEDİYESPOR | 4 | 016866 | ÇAKALLIKLI SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ |
015798 | ANTALYAGÜCÜ SPOR | 5 | 015507 | ANTALYA ÖZER GENÇLİK VE SPOR |
010129 | MANAVGAT BELEDİYESPOR | 6 | 013370 | YENİ KAPI GENÇLER BİRLİĞİ |
017697 | OFLAZ KEMER KARTALLARI GENÇLİK VE SPOR | 7 | 015496 | ANTALYA KUNDU SPOR |
015340 | ANT. DEMİRSPOR | 8 | 017081 | ANTALYA ÖZGÜRLÜK SPOR |
|
||||
5.GRUP | 6.GRUP (DOĞU) | |||
Kulüp Kodu | Kulüp Adı | Kulüp Kodu | Kulüp Adı | |
010531 | MURATPAŞA BELEDİYE SPOR | 1 | 017424 | AKDENİZ TİMSAHLARI SPOR |
015555 | GENÇLİKSPOR | 2 | 017397 | PAYALLAR SPOR |
017033 | AKDENİZ SANAYİSPOR GENÇLİK VE SPOR | 3 | 010136 | ALANYA BELEDİYE |
016632 | AKSU BELEDİYE SPOR | 4 | 014534 | OBA BELEDİYE SPOR |
015502 | AKGÜN GENÇLİKSPOR | 5 | 017537 | ALANYA KARTALLARI SPOR |
016352 | AKDENİZ KARTALLARI GENÇLİK VE SPOR | 6 | 012273 | İNCEKUM BELEDİYESPOR |
010111 | CK SPOR | 7 | 015595 | 1922 GAZİPAŞA GENÇLİK VE SPOR |
016588 | SANCAR BİÇİKÇİ GENÇLİK VE SPOR | 8 | ||
7.GRUP (BATI) | ||||
Kulüp Kodu | Kulüp Adı | |||
016631 | KINIK SPOR | 1 | ||
010558 | KUMLUCA BELEDİYE SPOR | 2 | ||
010151 | FİNİKE BELEDİYE SPOR | 3 | ||
017652 | 1923 KAŞ SPOR | 4 | ||
010144 | ELMALI BELD. | 5 | ||
012768 | BEYMELEK BELEDİYESPOR | 6 | ||
010552 | DEMRE BELEDİYESPOR | 7 |
İsmail ŞENER
İl Futbol Temsilcisi